ون لایف چیه !

ون لایف از جدیدترین سبک های زندگی است. شما با یک خانه در جاده ها سفر کنید. مگر داریم از این بهتر که در جاده های مختلف تخت ، آشپزخانه ، حمام و … همراه شما باشد؟

در جنگل ها ، کنار دریا و شب های کویر با خیال راحت از مناظر لذت ببرید. هر چند روز که میخواهید در جنگل بمانید و یکی از بهترین دوره های عمر خود را داشته باشید.

به طور کلی استایل ون لایف چیست؟

در صفحات مجازی در بین تمام پست ها و عکس ها مطمئنم یک فرد در کنار یک ون دیده اید.

افرادی که سراسر کشور یا دور دنیا را با ون مجهز شده میگردند و در همان زندگی میکنند سبک ون لایف را انتخاب کرده اند.

ون های مجهزی که آماده هستند تا افراد در آن زندگی کنند و دور دنیا بگردند. زمان و مکان دیگر برایشان مهم نیست و در هر جایی که جاده دارد میتوانند زندگی کنند.

از اولین مسئله ای که درباره آن باید فکر کنید تا لحظه ای که در ون خود در جاده هستید.

میخواهیم بهترین سفر ها را تجربه کنم؟ با ون شخصی در جاده باشم ؟ همیشه آرزو داشتم در ون زندگی کنم!

1. قبل از همه چیز خودتان را بشناسید!

کمی فکر کنید به سفر هایی که رفته اید. فکر کنید به لحظات سختی که در سفر داشته اید.

لحظات سخت مثل وقتی که لباس هایتان گِلی شد. مثل زمانی که در ساحل نمیتوانستید از شن ها خلاص بشوید. مثل روز های آفتابی که گرم کلافیتان کرده بود.

2.با یک همراه همیشگی پا در این زندگی بگذارید.

همچین زندگی ای برای تنها زندگی کردن سختی هایش خیلی بیشتر به چشم میخورد.

اگر بخواهید گردشگری کنید باید مسئولیت رانندگی و تمام مسئولیت های دیگر راخودتان تحمل کنید. داشتن یک همراه همه چیز را برایتان راحت تر میکند.

تمامی کار ها تقسیم میشود و انگیزه شما چند برابر میشود . لذت بردن از زندگی در آب و هوا مختلف و مناظر زیبای دنیا برایتان جذاب تر شود.

3. یک ون بخرید!

در مرحله دوم باید یه ون داشته باشید. ولی باید کلی تحقیق کنید تا یک ون با موتور قوی و فضایی که برایتان مناسب است را انتخاب کنید.

بین ون های روز دنیا و حتی موفق ترین ون در سال 2020 انواع مختلفی ون میتوانید بخرید. ون ها یا لاکچری و خیلی لوکس هستند و یا به صورت عادی و معمولی هستند. شما متناسب با ظاهر و فنی ون و همچنین قیمت آن میتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

4. چه فضاهایی در ون مورد نیاز شماست!

در مرحله بعدی باید فضاهایی را که میخواهید داشته باشید در ذهن خود مجسم کنید. مطمئن باشید

اگر ونی که خریداری کرده اید خیلی بزرگ نباشد همه ی آپشن ها را برای آن نمیتوانید بگذارید.

در خیلی ون ها قسمت حمام و دستشویی نمیشود طراحی شود و باید به صورت سیار در چادر و یا فضای باز سرویس ها را داشته باشید.

آشپزخانه در ون فقط یک سینک و گاز یک یا دو شعله با یک کابینت است . عموما اولین چیزی که در ون لایف باید داشته باشید آشپزخانه است.

از فضا های دیگر تخت خواب و میز و کمد هاست.

5.ون را برای مسائل فنی چک کنید.

با مراجعه به مراکز مکانیک و نمایندگی ها از فنی خودروی خود خیالتان را راحت کنید.

حتما پرس و جو کنید که آیا این ون مناسب برای ون مسافرتی است؟ مطمئنا این فکر را قبل از خرید ون کرده اید ولی بعد از خرید باید کامل ماشین چک شود.

قبل از اینکه طراحی داخل را شروع کنید اگر مشکلی وجود داشته باشد از تعویض لاستیک ها گرفته تا چک کردن رادیاتور و جلوبندی باید برطرف شود.

6.با 10 مرحله ساخت ون مسافرتی ون خود را بسازید.

بعد از فکر کردن به تمامی ابعاد زندگی در ون و آشنایی کامل با سبک جدید زندگی ” ون لایف ” دیگر وقت ساخت ون است.

با کلیک بر روی لینک به صورت مفصل در مورد 10 مرحله ساخت ون مسافرتی اطلاعات داشته باشید و قدم به قدم به سفر با ون شخصی خود نزدیک شوید.

همه افراد میتوانند در کمپر زندگی کنند؟

اول بگوییم کمپر چیست؟ کمپر در واقع اتومبیلی است که تجهیز شده و میتوان در آن زندگی خاصی تجربه کرد.

” کمپر ” به تمامی اتومبیل هایی که شبیه به خانه شده باشند گفته میشود. کمپر یا همان کاروان ممکن است اتوبوس باشد، مینی بوس باشد و یا حتی یک ون .

حالا به نظر شما همه میتوانند در کمپر زندگی کنند؟ جواب تقریبا مشخص است. روحیات افراد متفاوت است و از بین 10 نفر شاید 1 نفر بتوانند درکاروان زندگی کند.

درباره مولف

سلام به عاشقان سفر بنیامین رضایی هستم متولد تیر ماه سال 1364، در کرج به دنیا اومدم. فارغ تحصیل رشته گردشگری هستم و تا امروز به بیش از 55 کشور سفر کردم من در تابستان سال 1398 بزرگ ترین ریسک زندگیم رو انجام دادم و با ماشین شخصیم سفر دور اروپا رو شروع کردم اگه توام سفرنامه جالبی داری حتما از طریق این صفحه برام بنوسش تا بین عاشقان سفر به اشتراک بذارمش.

نظرت برام مهمه، بنویسش لطفا