چگونه هزینه های سفرمان را کنترل کنیم؟

چگونه هزینه های سفرمان را کنترل کنیم؟

همیشه ایجاد آرامش و خاطرات در سفرهای تابستانی برای خانواده ها سرگرم کننده است، اما نمی توان از هزینه های سنگین چشم پوشی کرد. همیشه با خود می گویید، تعطیلات رویایی با بودجه ای خوب و کامل در دسترس خواهد بود، اما راههایی هم وجود دارد که هزینه های سفر را کاهش دهید و علاوه بر آن نهایت لذت را هم ببرید که در قصران گشت انهارا میبینیم.

اگه دوست دارین زیاد سفر کنین، لازم نیست همیشه جاهای لوکس رو برای اقامت و رزرو هتل تون انتخاب کنین. در سفرهای خارجی سعی کنین به جای هتل از هاستل استفاده کنین.

همیشه که نباید با هواپیما مسافرت کرد، چون به همون اندازه که سفر با هواپیما لذت داره، سفر با قطار و اتوبوس و یا خودروی شخصی هم خوبه.هزینه ی غذا خوردن، یکی از مهم ترین مسائلیه که باید توجه ویژه ای بهش بشه. یکی از بهترین راهکارها برای داشتن سفر ارزون، خوردن میان وعده های سبکه.مثلا هزینه ی اضافه بار و یا نرخ رومینگ، یا غذا خوردن در رستورانی لوکس که علاوه بر مالیات باید انعام هم پرداخت کنید. همیشه قبل از انجام کاری به هزینه های اضافی آن فکر کنید. خیلی وقتا؛ مخصوصا در سفرهای خارجی، آشنا نبودن به زبان محلی اون منطقه، باعث میشه فریب بخورین و لوازم مورد نیازتون رو گرون تر بخرین. درسته که تسلط به زبان های خارجی کار سختیه، اما می تونین حداقل اصطلاحات رایج هر زبان رو در طول سفرتون همراه داشته باشین.

 

 

 

درباره مولف

سلام به عاشقان سفر بنیامین رضایی هستم متولد تیر ماه سال 1364، در کرج به دنیا اومدم. فارغ تحصیل رشته گردشگری هستم و تا امروز به بیش از 55 کشور سفر کردم من در تابستان سال 1398 بزرگ ترین ریسک زندگیم رو انجام دادم و با ماشین شخصیم سفر دور اروپا رو شروع کردم اگه توام سفرنامه جالبی داری حتما از طریق این صفحه برام بنوسش تا بین عاشقان سفر به اشتراک بذارمش.

نظرت برام مهمه، بنویسش لطفا