آداب و رسوم در کشور های خارجی

آداب و رسوم در کشور های خارجی

اداب و رسوم کشور برزیل : کارناوال، جشن سنتی است که قبل از شروع چله روزه (روزه‌ای که برای پرهیز بوده و تا شب عید پاک ادامه دارد) در برزیل برگزار می‌شود. شهرهای ریودوژانیرو و سالوادور دارای رژه‌های مشهوری طی این جشن‌ها هستند. اجراکنندگان ماه‌ها وقت صرف تمرین و آماده‌سازی می‌کنند.

اداب و رسوم کشور کانادا : چانه زدن برای  تخفیف در خرید اصلا رایج نمی باشد و از این جهت ، قیمت روی کالاها، قیمت قطعی خرید می باشد. در جلسات و سخنرانی‌ها هنگام ارائه اطلاعات، مهم است که حقایق آشکار و ارقام را برای اثبات ادعاها و وعده‌های خود استفاده کنیم. کانادایی‌ها اساساً انسان‌هایی منطقی هستند و با احساسات، شور و هیجان نمی‌شود آنها را متقاعد کرد .

 

اداب و رسوم کشور هند :

NAMASKAR این کلمه ی اشنا برای سلام و احوال پرسی  در هند به کار میرود.کف دو دست را به هم چسبانده و زیر صورت به سمت بالا نگه می‌دارند، هندوها معتقدند که چسباندن دو دست به یکدیگر نشانه همفکری و همرنگی با طرف مقابل بوده و از طرفی دست راست را نیز مظهر روح و طبیعت معنوی انسانی و دست چپ را بیانگر جهان مادی و جسم انسانی می‌دانند. تیلاک یک نشان مذهبی‌ است که هندوها روی پیشانی شان قرار داده و معتقدند برای آن‌ها سعادت، خیر و برکت به ارمغان می‌آورد. سنجاق روی بینی یک نگین براق بوده که مظهر اخلاص و نشان ازدواج و تأهل زنان هندی می باشد.

اداب و رسوم کشور افریقای جنوبی :

آفریقای جنوبی دارای ۱۱ زبان رسمی است. هسته اصلی جامعه آفریقای جنوبی خانواده است که شامل والدین و فرزندان و اقوام دورتر یا قبیله می‌شود.در جامعه سنتی آفریقای جنوبی، قبیله مهم‌ترین اجتماع بوده و اهمیتی برابر با ملت دارد. قبیله همانند خانواده، امنیت احساسی و مالی را تأمین می‌کند.پایگاه نهایی قبیله هم خانواده بوده و در این جوامع برای نگه داشتن پیوندهای خانوادگی تلاش زیادی می‌شود که شامل حمایت مالی اعضایی که در دهکده مانده‌اند، خواهد بود.

اداب و رسوم کشور انگلستان :

در انگلیس مردم بشکل چشم گیری خرافات وجود دارد.مردم انگلیس تا حدی سنتی و بسیار پایبند به اداب و رسوم سنتی خود هستند.برخورد با گربه سیاه در خیابان و … برای مردم انگلیس نشان شومی و بد شانسی می باشد.معمولاً برای صدا کردن فردی که با او صمیمی نیستید، باید از نام خانوادگی او استفاده کنید. مگر آن که خود فرد شما را دعوت به استفاده از نام کوچک کرده باشد هرگز به کسی خیره نشوید و هرگز با کسی که نمی‌شناسید، زیادی خودمانی و صمیمی برخورد نکنید.سؤال‌های شخصی مانند میزان درآمد یا کسی که به او رأی داده‌اند، قابل قبول نیستند.

اداب و رسوم کشور کره جنوبی :

پوشش در کره جنوبی کت و شلوار تیره، پیراهن سفید و کراوات، لباس رسمی مردان و کت و شلوار، پیراهن یا بلوز و دامن برای زنان موجه است و پوشیدن لباس بدون آستین یا لباس تنگ پسندیده نیست. .از آنجا که مردم کره روی کف اتاق می‌نشینند و همان‌جا می‌خوابند پس اهمیت زیادی برای کف اتاق قائل هستند، در نتیجه به هیچ عنوان اتاق کثیف را تحمل نمی‌کنند و به همین دلیل غربی‌ها را وحشی‌های عقب مانده می‌دانند.مردم این کشور انسان‌های به شدت مغروری هستند که گاهی اوقات به غرور ملی دو آتیشه تبدیل می‌شود. هنگام غذا خوردن باید صبر کنید تا بزرگ‌تر مجلس شروع کند.

 

درباره مولف

سلام به عاشقان سفر بنیامین رضایی هستم متولد تیر ماه سال 1364، در کرج به دنیا اومدم. فارغ تحصیل رشته گردشگری هستم و تا امروز به بیش از 55 کشور سفر کردم من در تابستان سال 1398 بزرگ ترین ریسک زندگیم رو انجام دادم و با ماشین شخصیم سفر دور اروپا رو شروع کردم اگه توام سفرنامه جالبی داری حتما از طریق این صفحه برام بنوسش تا بین عاشقان سفر به اشتراک بذارمش.

نظرت برام مهمه، بنویسش لطفا