سفر کردن برای بهبود افسردگی کلیدی است

 

سفر کردن برای بهبود افسردگی کلیدی است
 
📷سفر و سلامت روان ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند.
همیشه وقتی حالمان بد است، نگران و افسرده و پراضطراب هستیم، با خود فکر می‌کنیم کاش بتوانیم همه این خستگی‌ها و کار‌ها و زندگی را جا بگذاریم و به‌جای دیگری فرار کنیم. سفر حکم همان فرار کردن را دارد! زمانی که کار و زندگی خسته و کسل‌کننده می‌شود، ممکن است به سفر فکر کنید. شاید جایی وجود داشته باشد که دوست دارید سالی یک‌بار به آنجا بروید یا حتی از آن دسته افراد باشید که از کشف جاهای جدید و اتفاق‌های تجربه نشده، لذت ببرید. بیرون رفتن و مسافرت می‌تواند فواید زیادی هم برای سلامت روحی و هم برای سلامت جسمی شما داشته باشد.
کاوش در مکان‌های جدید و غوطه‌ور شدن در فرهنگ‌های جدید از نظر ذهنی تحریک‌کننده است. انجام منظم این کار می‌تواند تأثیرات زیادی بر سلامت روان افراد داشته باشد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنند برای داشتن روحیه بهتر و سلامت روان، سفر را همیشه جزئی از زندگی خود کنید. حتی سفرهای کوتاه و مختصر هم می‌توانند راه نجات باشند. به نظر شما فواید سفر چیست؟ چطور می‌توان بند این چتر نجات را کشید و وقتی در حال سقوط آزاد میان اضطراب و نگرانی زندگی روزمره هستید، با این چتر نجات فرودی امن‌تر داشته باشید؟ در این مطلب قرار است با شما درباره سفر و فواید آن صحبت کنیم. همراه ما بمانید.

 

فواید سفر
سفر به مکان‌های جدید برای همه خوب است. اگر در زندگی یا محل کار احساس استرس می‌کنید، تعطیلات و سفر می‌تواند بهترین راه‌حل باشد. از جمله فواید سفر که می‌تواند سلامت روان شما را بهبود دهد، شامل موارد زیر می‌شوند:

 

داشتن حس آرامش
دیدن مکان‌های جدید دور شدن از فضایی که باعث استرس و اضطراب شما شده، بیرون آمدن از موقعیت و جوی که شما را در دام افسردگی گیر انداخته است، باعث می‌شود از تمام ترس‌ها، استرس‌ها و احوالات بد خود دور شوید. ازبین‌بردن تنش و استرس زندگی کاری شما به ذهن شما اجازه می‌دهد تا آرام شوید و التیام پیدا کنید. تحت‌فشار قرارگرفتن در محل کار و زندگی و مبتلا شدن به افسردگی بسیار سخت است. حتی اگر افسردگی مقطعی و فصلی باشد هم نه‌تنها ذهن و بدن شما را تحت‌فشار قرار می‌دهد، بلکه به سلامت جسمی شما هم آسیب می‌رساند. لازم نیست برای رها شدن از این استرس یک سفر پرهزینه بروید که تازه علاوه بر افسرده بودن، بی‌پول هم شوید. .

 

ریکاوری ذهنی
وقتی سفر را عضو ثابت برنامه زندگی خود می‌کنید، برنامه‌ریزی برای آن، آماده‌شدن و همان انتظار شیرین برای رفتن به سفر می‌تواند تأثیر بهتری بر سلامت روان شما داشته باشد. رفتن به مکان‌های مختلف به طور منظم تعطیلات بهتر و سودمند‌تری را برای شما می‌سازد. بسیاری از افراد می‌توانند اثرات مثبت تعطیلات خود را تا پنج هفته پس از بازگشت احساس کنند. این موضوع به‌راحتی روی کیفیت زندگی، کار و سلامت روحی و حتی جسمی افراد هم تأثیر قابل‌توجهی دارد.

 

تقویت قدرت ذهنی
اگر استرس و افسردگی مزمن دارید، روی حافظه و توانایی‌های ذهنی و فردی شما تأثیر منفی می‌گذارد. به همین دلیل ضروری است تا برای رفتن و دور شدن از محل کار و زندگی وقت بگذارید، سفر کنید و تلاش کنید تا سفر آرامش‌بخش‌تر و باکیفیت‌تری داشته باشید. مطمئناً هنگام بازگشت احساس بهره‌وری و تمرکز بیشتری خواهید داشت. به این دلیل که مغز شما برای استراحت به زمان نیاز دارد و سفر همان زمانی است که به مغز و روح، فرصت تنفس و استراحت می‌دهد.

 

افزایش خلاقیت
بیرون رفتن و کاوش در جهان می‌تواند خلاقیت شما را تقویت کند. افرادی که بیشتر سفر می‌کنند ایده‌های متنوع‌تری دارند. قرارگرفتن در معرض فرهنگ‌های جدید، پیداکردن دوستان بین‌المللی، مطالعه زبان‌های جدید و چشیدن انواع مختلف غذا و شنیدن موسیقی با تقویت مهارت‌های مختلف از جمله مهارت حل مسئله مرتبط است. سفر به شما کمک می‌کند دنیا را به شیوه‌ای جدید ببینید.

 

محدودیت‌های سفر برای بهبود افسردگی
درحالی‌که سفرهای مکرر می‌تواند خلق‌وخوی شما را تقویت کند و بر سلامت روان شما تأثیر مثبت بگذارد، محدودیت‌هایی هم دارد. ممکن است سفر برای شما یک فعالیت دوست‌داشتنی و محبوب باشد و حس خوب در شما ایجاد کند، اما این حس خوب و کاهش استرس، معمولاً کمتر از یک ماه طول می‌کشد.
سفر برای افرادی که بیشتر به هدف تفریح ​​مسافرت می‌کنند متفاوت به نظر می‌رسد. چند بار در سال رفتن به تعطیلات و سفر به مکان‌های جدید که باعث می‌شود هزینه‌های کمتری هم برای شما داشته باشد، مزایای بیشتری برای سلامت روان دارد. سفر یک زندگی سالم تر و رضایت بخش تر را فراهم می‌کند، اما تضمین قطعی برای داشتن همیشگی یک زندگی بی‌دغدغه و شاد نیست.
اگر با افسردگی دست‌وپنجه نرم می‌کنید، نباید به مسافرت به‌عنوان نوعی درمان تکیه کنید. اگر احساس اضطراب یا افسردگی می‌کنید و نیاز به کمک دارید، باید با یک متخصص سلامت روان صحبت کنید. متخصصان می‌توانند به شما در یافتن درمان مناسب کمک کنند. سفر فقط یک زنگ تفریح کوچکی است که شما را از دل اضطراب‌ها و خستگی‌ها بیرون می‌کشد تا غرق در مرداب زندگی نشوید. پس به‌هیچ‌وجه فراموش نکنید که نمی‌تواند درمان افسردگی باشد و با نگاه درمان افسردگی به سراغ آن نروید.

درباره مولف

سلام به عاشقان سفر بنیامین رضایی هستم متولد تیر ماه سال 1364، در کرج به دنیا اومدم. فارغ تحصیل رشته گردشگری هستم و تا امروز به بیش از 55 کشور سفر کردم من در تابستان سال 1398 بزرگ ترین ریسک زندگیم رو انجام دادم و با ماشین شخصیم سفر دور اروپا رو شروع کردم اگه توام سفرنامه جالبی داری حتما از طریق این صفحه برام بنوسش تا بین عاشقان سفر به اشتراک بذارمش.

نظرت برام مهمه، بنویسش لطفا