چند توصیه برای سفر خارجی

چند توصیه برای سفر خارجی

سفر کردن یعنی دیدن، شنیدن و لمس کردن؛ هرگاه به سفر می‌روید، سعی کنید تمام پیش‌فرض‌های خود را در خانه بگذارید و با تمام وجود به مشاهده و لذت بپردازید. تمام سعی خود را بکنید که آنچه مقصدتان می‌گوید را بهتر بشنوید. در اینجا 10 نکته آورده‌ایم که در سفرهای خارجی بیشتر لذت ببرید و تجربه کسب کنید

 

1. از همان لحظه رسیدن‌تان از سفر لذت ببرید

هر چیزی که شما را به یاد زندگی روزمره و یکنواخت‌تان می‌اندازد (نظیر اینترنت و ایمیل) دوری کنید و با تمام وجود در سفرتان غرق شوید. از همان لحظه اول که به مقصدتان می‌رسید، ببینید و بشنوید.

2. در کالبد یک توریست باشید

در سفر ایرادی ندارد اگر مثل گردشگران ظاهر شوید. از پرسیدن آدرس موزه از یک شهروند محلی خجالت نکشید. شما حافظ منافع، تزریق کننده پول و فرهنگ جدید هستید. شما با حضورتان به آن‌ها می‌گویید که چیزی باارزش دارند که شما حاضر به تماشای آن هستید.

 3. از کاتالوگ‌های سفر استفاده کنید

در سفرهای خارجی به مجله‌ها و بروشورهایی که روی میز هتل‌تان یا در کنار درب موزه‌هاست بی‌اعتنا نباشید. ممکن است اطلاعاتی را که در مبدأ به آن‌ها نرسیده‌اید، در آن مجله‌ها پیدا کنید.

 4. ماجراجو باشید

در خیابان‌ها راه بروید، دنبال یک کشف جدید باشید. گاهی گم‌شدن در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر مقصدتان، شما را به‌جایی می‌رساند که هرگز انتظارش را نداشته‌اید. نترسید، بالاخره پیدا می‌شوید!

5. مردم بومی هم جاذبه هستند

سفر کردن فقط بازدید از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی یک کشور نیست. سعی کنید در سفر خاطره‌ای برای خود بسازید که همیشه در ذهن‌تان باقی بماند. شرکت در یک مسابقه فوتبال و همراهی با تماشاگران و هم‌چنین حضور در یک تئاتر، همیشه برای شما خاطرانگیز خواهد بود. برای تجربه‌های بومی در سفر، مطلب  را بخوانید. 

 6. به کتاب‌فروشی‌ها سر بزنید

برای اینکه بفهمید اهالی بومی مقصد شما در سفر خارجی به چه چیزی علاقه دارد، این راه عالی است. پی بردن به باورهای مردم، شناخت شما را از آن‌ها بالا می‌برد و بهتر می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. مطمئن باشید که کتاب‌هایی که در کتابخانه‌های دهلی، رم و مونیخ می‌بینید، هیچ‌گاه شبیه هم نیست؛ پس از کتاب‌فروشی‌های کنار خیابان ساده نگذرید.

7. اتوبوس‌گردی کنید

سعی کنید که در یک ایستگاه خاص که نزدیک هتل‌تان است پیاده نشوید. به چند ایستگاه جلوتر بروید، این کار زیاد عاقلانه به نظر نمی‌رسد اما چیزی که به دست می‌آورید، دیدن آداب‌ و رسوم مردم از پنجره اتوبوس خواهد بود؛ و شاید به یک مقصد بی‌نظیر رسیدید.

 8. روزنامه بخوانید

تقریباً همه شهرهای بزرگ دنیا یک روزنامه انگلیسی‌زبان دارند و حتی اگر شما نمی‌توانید بخوانید، عکس‌ها و تفاوت حروف چاپی کوچک شما را شگفت‌زده می‌کند. چه به صفحه تبلیغات مربوط به عروسی روزنامه تایمز نگاه کنید چه به تیترهای روزنامه‌های دیگر، روزنامه‌ها خیلی بیشتر از آنچه فکر می‌کنید در مورد مسافرت به این شهر به شما اطلاعات می‌دهند. به‌ هر حال فهمیدن درباره عادات و علایق و فرهنگ مردم یک شهر یا کشور هم بخش مهمی از سفر شما است.

 9. به رستوران‌های محلی بروید

غذاهایی را که در کشور خودتان می‌توانید میل کنید را کنار بگذارید. سعی کنید غذاهای جدید را در این سفر خارجی تجربه کنید، مخصوصاً با غذاهای محلی. این یک راه بی‌نظیر برای کسب شناخت بهتر از اقوام مختلف است.

 10. فقط لذت ببرید

در سفر، لذت بردن به معنی پول خرج کردن و انجام کارهای غیرعاقلانه نیست. تنها کاری که باید بکنید این است: کاری را انجام بدهید که به شما لذت می‌دهد و خوشحالتان می‌کند.

 

درباره مولف

سلام به عاشقان سفر بنیامین رضایی هستم متولد تیر ماه سال 1364، در کرج به دنیا اومدم. فارغ تحصیل رشته گردشگری هستم و تا امروز به بیش از 55 کشور سفر کردم من در تابستان سال 1398 بزرگ ترین ریسک زندگیم رو انجام دادم و با ماشین شخصیم سفر دور اروپا رو شروع کردم اگه توام سفرنامه جالبی داری حتما از طریق این صفحه برام بنوسش تا بین عاشقان سفر به اشتراک بذارمش.

نظرت برام مهمه، بنویسش لطفا